Nowa płyta Delta Scuti

Dominik Bukowski – wibrafon
Dominik Kisiel – fortepian, Fender Rhodes

15 maja ukazała się nowa płyta Dominika Bukowskiego i Dominika Kisiela „Delta Scuti”, nakładem niezależnej wytwórni Go North Records.

Dwóch trójmiejskich muzyków młodego i średniego pokolenia postanowiło połączyć swoje doświadczenia muzyczne i stworzyli duet pełen kolorów muzycznych i wolności artystycznej. Są jak jeden organizm, gdzie obaj muzycy inspirują się nawzajem i szukają nowych wspólnych przestrzeni muzycznych. Koncerty duetu to otwarte sesje improwizowane, które, pomimo kameralnego zestawienia instrumentów, cechują się ekspresją, innym razem kontemplacją muzyczną.

Kup płytę

Delta Scuti – odległe gwiazdy, których rytm pulsacji jest analizowany od dłuższego czasu przez astronomów. Najnowsze badania dowodzą, iż ów rytm nie jest chaotyczny, jak wcześniej sądzono, a układa się w sensowne struktury rytmiczne, tworząc regularny wzór swoich drgań. To zjawisko stało się inspiracją dla Bukowskiego i Kisiela, którzy poprzez pozornie chaotyczne motywy melodyczno-rytmiczne budują nowe konstelacje muzyczne.